Projekt i wykonanie: Sylwia Zagała  ::  Copyright © 2016 Royalsib*PL


Rysya Siberian Sapphire*UA

 
RYSYA SIBERIAN SAPPHIRE - Rysya to kolejna nasza kotka hodowlana, która przyjechała z ukraińskiej hodowli Siberian Sapphire od wspaniałej Iriny. Jest szylkretką. Ma przepiękne, puchate futro i doskonały profil.
Z charakteru jest niesamowicie odważna. Od samego początku trudno było ją izolować od stada, ponieważ bardzo chciała poznać wszystkie koty oraz resztę mieszkania. Od razu gdy przyjechała do naszej hodowli wpadła mi w ramiona i kazała się głaskać, domagała się uwagi. Kompletnie niczego się nie bojąc, z zaciekawieniem i podniesionym  ogonem penetrowała nowe terytorium. Było więc ją niezwykle ciężko poddawać kwarantannie, ale to standard. Nigdy nie wpuszczamy nowych kotów od razu do stada. Rysya po przejściu kwarantanny bardzo szybko ‘zdobyła sympatię’ kotów hodowlanych. W porównaniu z innymi okoceniami, z nią ten etap przeszedł bardzo sprawnie. Na pewno przyczynił się do tego jej charakter.
Liczę, że kocięta po niej również będą tak samo otwarte i wyluzowane. Oczywiście duży wpływ ma na to socjalizacja w hodowli.
Matką Rysy jest przepiękna czarna pręgowana z białym Etna Siberian Sapphire, a ojcem imponujący rudy pręgowany kocur Nektarin Siberian Sapphire.