Projekt i wykonanie: Sylwia Zagała  ::  Copyright © 2016 Royalsib*PL


Warunki kupna

Nasze kocięta mogą opuścić hodowlę po ukończeniu 15 tygodnia życia.

Z punktu emocjonalnego i  zdrowotnego
Jest to wiek, w którym kocie osiągneło już pewien stopień rozwoju emocjonalnego. Jest gotowe odejść od matki i zacząć ‘samodzielne’ życie z nowymi opiekunami. Przez 12 tygodni kocięta bawią się ze sobą, uczą się od rodzeństwa kontrolować swoją siłę. Jeżeli kociak ugryzie lub podrapie zbyt mocno siostrzyczkę lub braciszka natychmiast spotka się z reakcją zwrotną, co jak  wcześniej napisałam uczy ich nawzajem kontrolować swoją siłę. Kluczowa w tym wszystkim jest rola matki. Kocica uczy swoje małe załatwiać się liżąc im miejsca intymne, liżąc futerka uczy z kolei jak się myć itp. My biorąc na ręce małe kocięta zapoznajemy je z ludzką miłością. Kocięta z domowych hodowli przyzwyczajone są do odgłosów sprzętu agd itp.  Są ufne, nie boją się człowieka, są nauczone czystości. Jest to czas socjalizacji kociąt. Dlatego tak ważny jest ten okres trzech miesięcy.

Kocięta wychodzące z naszej hodowli otrzymują pełen pakiet szczepień. Rodzice kociąt posiadają negatywne wyniki testów na obecność FIV (wirus niedoboru immunologicznego kotów) i FeLV (wirus kociej białaczki). Są genetycznie przebadani po kątem PKD (wielotorbielowatość nerek), oraz mają regularnie wykonywane badanie echa serca (HCM kardiomiopatia przerostowa).

Zanim opuszczą hodowlę są także:
--3 razy odrobaczone i 2 razy zaszczepione na koci katar (herpeswirus typ 1, kaliciwirus), panleukopenia,
--zachipowane,
--wykastrowane (jeśli niehodowlane),
--nauczone korzystania z kuwety, z drapaka oraz całkowicie samodzielne.

Co otrzymują:
--rodowód do 5 pokoleń (koci dokument tożsamości) wydany przez „Felis Polonia” (FPL) która jest największą w naszym kraju organizacją zrzeszającą Kluby i Stowarzyszenia Felinologiczne, a także jedynym w Polsce członkiem największej na świecie Międzynarodowej Federacji Felinologicznej - Federation Internationale Feline (FIFe).
Jest to jedyny dokument potwierdzający pochodzenie kota oraz jego rasę. Otrzymują go wszystkie kocięta z miotu. Przeczytaj Rasowy = Rodowodowy
--książeczkę zdrowia oraz inne dokumenty,
--wyprawkę (ulubioną zabawkę, karmę którą były karmione, kocyk z zapachem mamy i rodzeństwa aby czuły ich obecność w nowym domku).

Rezerwacja

Rezerwacji można dokonywać od momentu, gdy zdjęcia kociąt pojawią się na stronie.
Warunkiem rezerwacji kociaka jest wpłata kwoty w wysokości 500zł w przeciągu trzech dni. W przypadku rezygnacji ze strony kupującego, kwota ta nie podlega zwrotowi.
Resztę kwoty należy wpłacić najpóźniej przy podpisaniu umowy, w dniu odbioru kociaka.

Cena kociaka przeznaczonego do hodowli różni się od ceny kociaka ‘na kolanka’.
Nie sprzedajemy kotów bez rodowodu, jak i kotów hodowlanych do hodowli niezarejestrowanych w WCC.
Z każdym właścicielem podpisujemy umowę cywilno - prawną sporządzoną w dwóch jednakowych egzemplarzach. Pamiętajmy, koty to nie zabawki, bardzo przywiązują się do właściciela, czują i kochają, starajmy się zapewnić im kochający i szczęśliwy dom.