Projekt i wykonanie: Sylwia Zagała  ::  Copyright © 2016 Royalsib*PL


CH Salvia Mittelmeijer*NL

 
CH SALVIA MITTELMEIJER*NL jest uroczą srebrną kotką syberyjską sprowadzoną z Holandii. Posiada mocny, gruby kościec, ładny profil i świetne dzikie spojrzenie. Salvi ma mocny kark, lekko owalne oczy, uszy dobrze rozstawione, broda cofnięta. Jej futro ma świetną teksturę, co rzadko zdarza się u kotów srebrzystych. Ma gęstą, twardą, ościstą sierść. Bardzo dobrze się zapowiada. Już na pierwszych wystawach podbiła serca jurorów, którzy byli pod wrażeniem jej dzikiego syberyjskiego uroku. Długo szukałam idealnej srebrnej kotki, poszukiwania były dość trudne, ale jestem bardzo cierpliwa w tej kwestii. Cierpliwość się opłacała. Salvi ma wspaniałych rodziców, są to masywne,  puchate syberyjczyki z Holandii i Rosji. Jej hodowcami są Ludmila Khimonina i Eduard Mittelmeijer mający ogromne doświadczenie w hodowli kotów, a owocem ich doświadczenia jest to, że Salvi - tak ją nazywamy - jest bardzo dobrze zsocjalizowana, niczego się nie boi. Ba! Swoim spojrzeniem wystraszyła niejedną osobę;) Śpi najmniej z naszych kotów, cały czas chce się bawić i obserwuje co robimy.

Cezarka pokochała od razu.  Cezar „ojciec chrzestny / niania” wszystkich kotów w hodowli także dość szybko ją zaakceptował. Natomiast z Easy nie poszło tak łatwo. Było fuczenie, burczenie ale nigdy niebyły względem siebie agresywne. Jak to kobietki, każda pokazała swój charakterek. Zsocjalizowane koty bez zaburzeń behawioralnych potrafią się  z sobą ‘dogadać’ dobrze rozumieją wzajemną mowę ciała. Hierarchia między kotkami została ustalona i tak oto nasza królowa Easy łaskawie zaakceptowała nowo przybyłą holenderkę. Salvi z Easy polubiały się na tyle, że czasem śpią razem i często myją sobie nawzajem futerka, a po wzajemnym parskaniu na siebie z pierwszych dni swojej znajomości nie ma już ani śladu. Filmiki z dwiema koteczkami można oglądnąć na naszym hodowlanym profilu na fb.


Ma niespożyte zasoby energii, uwielbia polować na wędkę z piórami, jest bardzo towarzyska, czuła i delikatna. Kolejna księżniczka w hodowli od razu zdobyła nasze serca.