Projekt i wykonanie: Sylwia Zagała  ::  Copyright © 2016 Royalsib*PL
Ostatnia aktualizacja 15-07-2020


Easy Fantasmagoria*PL

 

EASY FANTASMAGORIA*PL nasza duża, puchata gaduła, uwielbiająca długie konwersacje. Przyjechała do nas z hodowli Fantasmagoria*PL. Pani Kasia, od której mamy Easy zawsze służy nam dobrą radą. Pomogła nam wybrać kociaka najlepszego w typie. Jest uczciwym i bardzo kochającym swoje zwierzaki hodowcą.
Easy jest nad wyraz opiekuńcza, ma w sobie mnóstwo ciepła. Zawsze pogodnie patrzy na wszystko, choć niekoniecznie da się to wywnioskować z jej poważnego wyrazu pyszczka, bardzo ją kochamy. Easy zaprzyjaźniła się z Cezarem. Wszędzie razem ze sobą chodzą, razem się bawią i blisko siebie śpią. Easy jest doskonałą w typie kotką syberyjską. Ma piękny profil, jest po prostu idealna! Do tego jej cudowne umaszczenie czarno srebrzyste dymne. Czarne końce włosów przykrywają jasne podszycie i wtedy widać srebrzyste tło. Jest wulkanem energii i zarazem niezwykle delikatną kocicą. Zastępuje nam czasem budzik, ponieważ jeżeli nie wstaniemy na dźwięk z telefonu to na pewno obudzimy się od jej miziania wąsami po buzi i budzeniem ‘na baranka’. Wtedy też na poranne przywitanie przynosi nam swoją ulubioną zabawkę do łóżka. Uwielbia aportować i pić wodę z poidełka. Kiedy nie wystarcza jej miseczka ze świeżą wodą ani  wodopój Drinkwell, wtedy idzie do łazienki wołając nas żeby odkręcić jej wodę z kranu. Uwielbia także lizać nas po głowie, no może nie tyle mnie, co Przemka, ciągle poprawia mu fryzurę. Reaguje na swoje imię i zawsze przychodzi na zawołanie, w przeciwieństwie do naszych pozostałych dwóch kocurów - jej nie można zarzucić lenistwa. W każdej zabawce widzi potencjalną ofiarę. Podczas polowania na zabawki, nigdy nie musieliśmy się martwić, że nas podrapie, niesamowite jest to jak te masywne koty potrafią być jednocześnie takie delikatne. Cały czas domaga się naszej uwagi, często lubi pracować z nami przy komputerze, kładąc się nam na rękach i patrząc prosto w oczy jakby chciała odwrócić nasza uwagę od natłoku pracy. Doskonale rozpoznaje ton naszego głosu, gdy tylko zacznę mówić nieco głośniej od razu przybiega, ‘bada’ tymi swoimi, długimi wibrysami moje usta i patrzy się ze zdziwioną, zaskoczoną miną „Co tak krzyczysz, stało się coś”?.

Za Easy już pierwszy miot. Wykazała się niesamowitą matczyną czułością i cierpliwością. Wykarmiła i wychowała 7 silnych kocurków, z których największy w wieku 3 mies. ważył już ponad 2,20kg. Ani na moment ich nie opuściła, podczas odchowu maluszków stacjonowała na okrągło w porodówce. 100% mama 24h/7dni w tygodniu, Pomimo iż był to jej pierwszy poród poradziła sobie książkowo na 6+!! Wydawać się może, iż koty syberyjskie w naturze nie potrzebują asysty człowieka do pomocy podczas ‘okresu macierzyńskiego’. Mam na myśli kocie myślenie (w końcu to dzikie zwierzęta) bo kwestia tego,  iż  hodowca w takich sprawach jest niezbędny i jego obecność obowiązkowa jest bezsporna. I tu muszę Państwa zaskoczyć. Easy nie zaczęła rodzić dopóki przy niej nie usiadłam w porodówce. Nawoływała Mnie miauczeniem i nie pozwoliła odejść na krok, a gdy wstawałam choćby iść do łazienki ona wstawała z porodówki i chciała mnie zatrzymać łapkami i głośnym miauczeniem. Więc małe kluseczki rodziliśmy wspólnymi siłami. A jak tylko jakiś maluszek zapiszczał od razu rzucała mu się na ratunek, lepiej było nie stawać jej wtedy na drodze. Niemniej, gdy kociaki miały już 14 tygodni instynkt macierzyński podpowiadał jej, że już czas by kocięta opuściły dom rodzinny i udały się do swoich nowych kochających rodzin.